Czy wynajem aut firmowych się opłaca?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który zastanawia się nad tym, czy akurat w jego przypadku wynajem aut firmowych jest opłacalny, to musisz odpowiedzieć sobie na jakże istotne pytanie – jak często samochody będą używane. Wiadoma kwestia, że jeżeli samochód, np. dostawczy, będzie potrzebny bardzo rzadko, to lepszym rozwiązaniem jest właśnie skorzystanie z oferty jednej z wypożyczalni samochodów. Co innego w przypadku takiej firmy, w której dostawczak jest potrzebny każdego dnia, po wiele godzin.

Czyli jeżeli samochód jest nam potrzebny na jakiś czas, może na krótki czas, bo np. wykonujemy ważne zlecenie, które się nie powtórzy w najbliższym czasie, to jak najbardziej wypożyczalnia samochodów należy do grona takich miejsc, w których warto się stawić. Jeżeli jednak będziemy raczej potrzebowali częściej samochodu, to kredyt, leasing albo po prostu kupno samochodu za gotówkę, jest w takiej sytuacji najbardziej wskazaną opcją. Inna kwestia jest jeszcze taka, że przecież nie da się ukryć tego, iż wynajem aut czasami jest opłacalny, a czasami nie. I to niezależnie od naszych oczekiwań i potrzeb. Po prostu rozchodzi się w tym momencie o to, że przecież są różne wypożyczalnie samochodów na polskim rynku. Niektóre z nich dbają o klienta, wyraźnie widać, że prowadzone są modelowo i naprawdę ich właściciele mocno się starają, bez kompleksów i niepokoju mogą patrzeć w przyszłość. Jednakże są również takie wypożyczalnie, których kierownictwo całkowicie nie dba o klienta, jest drogo, samochody są zdezelowane, obsługa klienta kuleje, na dodatek warunki umowy są mocno niekorzystne.

Czyli to niesamowicie istotne, aby pośród wypożyczalni wybrać taką, z którą podpisanie umowy o wynajem auta faktycznie będzie czymś opłacalny. Każdy z nas powinien podjąć samodzielną decyzję, możliwie jak najbardziej optymalną dla jego firmy. Nie wydaje się jednakże, aby generalnie wynajem aut był taką opcją, która się nie opłaca. Przecież nie powstawałoby tyle wypożyczalni aut, gdyby miało być inaczej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Motoryzacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.