Czym tak naprawdę jest peeling chemiczny?

Kobiety są co raz bardziej świadome swoich potrzeb i z dużą troską podchodzą do troski o swój zewnętrzny wygląd. Jednym z dość często wybieranych zabiegów, które dostępne są w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych jest peeling chemiczny. Zabieg ten, jest stosunkowo prosty. Polega on na tym, że na twarz osoby, która się mu poddaje, nakłada się odpowiednio skomponowaną i dopasowaną do indywidualnych potrzeb mieszankę. Kwasy wykorzystywane przy zabiegu mają określone stężenie. Najczęściej wykorzystywanym kwasem jest kwas glikolowy, który jest kwasem otrzymywanym z trzciny cukrowej. Do peelingu wykorzystuje się również kwasy owocowe i kwas trójchlorooctowy. Wymienione substancje przenikają do komórek skóry oddziałując na wzmocnienie kolagenu czy elastyny. Tym samym odpowiednio zastosowany peeling chemiczny nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale również działa odmładzająco. Szybko i skutecznie przywraca skórze młodzieńczy blask.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Kosmetolodzy dermatolodzy są zgodni, że przede wszystkim wskazaniem do tego typu zabiegów, jak peeling chemiczny, są następujące zmiany skórne:

Różnego typu zmiany barwnikowe, takie jak piegi, plamy soczewicowate czy przebarwienia wynikłe ze stanów zapalnych.
Uszkodzenia słoneczne, spowodowane zbytnim wystawianiem twarzy na promienie słoneczne. Zmiany tego typu określa się jako rogowacenie słoneczne.
Różnego rodzaju zmiany spowodowane upływem czasu, czyli zmarszczki, blizny, mniejsza jędrność skóry, trądzik czy rozstępy.
Problemy związane z zaburzeniem rogowacenia, do których należy rogowacenie przymieszokwe oraz zbytnia suchość skóry.

Natomiast specjaliści są zgodni, że bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu jakim jest peeling chemiczny, są następując sytuacje zdrowotne i nie tylko te związane ze stanem zdrowia:
Lato, które sprawia, ze twarz cały czas wystawiona jest na promienie słoneczne
Różnego rodzaju alergie skórne i opryszczka
Skłonności do blizn
Karmienie piersią i ciąża
Nowotwory

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, IT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.