Dentysta dla dzieci nie taki straszny

Nie ma takiego człowieka, który nie maiłby obaw przed pójściem do dentysty. Niestety wizyta akurat u tej specjalizacji lekarza jest ostatecznością dla wielu z nas. A co tu dopiero mówić o najmłodszych. Dzieci także z reguły panicznie boją się dentysty. Wnioskować można, że i strach dorosłych do stomatologa, zakorzeniony został we wczesnym dzieciństwie. Na szczęście współczesna medycyna wie jak radzić sobie z najmłodszymi. Dzięki temu zęby naszych pociech może leczyć dentysta dla dzieci. Nie jest to przypadkowe określenie, ponieważ jedną ze specjalizacji dentystycznych, jest właśnie stomatologia dziecięca, która obejmuje swoim zakresem wszystkie dolegliwości stomatologiczne, charakterystyczne dla wieku dziecięcego. Nie zapominajmy, że zęby u dzieci są inne niż u dorosłych. W pierwszych latach życia maluchy operują na mleczakach, które charakteryzują się swoimi chorobami i posiadają odrębną budowę niż zęby dorosłych ludzi. Z tego powodu nasze dzieci powinien leczyć dentysta dla dzieci, zwany poprawnie pedodontą. Dodatkową korzyścią chodzenia do dziecięcego dentysty jest zupełnie inne nastawienie lekarza, które w przyszłości zaowocuje mniejszym lękiem przed leczeniem zębów.

Gabinety dentystyczne dla dzieci

Co istotne same gabinety dentystyczne przeznaczone dla dzieci wyglądają nieco inaczej niż gabinety stomatologiczne dla dorosłych. Takie gabinety dla dzieci są zazwyczaj kolorowe i przystosowane w taki sposób, żeby dzieci nie odczuwały lęku przed wizytą u dentysty. Często w takim gabinecie znajdują się także zabawki, które mają na celu odwrócić uwagę dziecka od czekających go zabiegów dentystycznych i zniwelować poczucie zagrożenia.

Sam dentysta dla dzieci przechodzi odpowiednie szkolenie z psychologii dziecięcej, żeby w jak najlepszy sposób mógł trafić do małego pacjenta. Pierwsze wizyty u dentysty są dla dziecka stresujące, ale są także bardzo ważne, ponieważ po tym, jak przebiegnie ta pierwsza wizyta, w umyśle dziecka utrwali się na bardzo długi czas obraz gabinetu dentystycznego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, IT i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.