Dobry psycholog – jaki to?

Bardzo często mówi się, że ten psycholog jest dobry. Chciałbym, żebyśmy zastanowili się nad tym zdaniem. Jest to bardzo ciekawe zdanie, które zachęca do tego, żeby dyskutować. Wydaje mi się, że dobry psycholog Warszawa (przykładowo), dla każdego jest kimś innym. Być może się mylę, ale w związku z obserwacją ludzkiej psychiki, mam takie a nie inne wnioski. Oczywiście, wnioski to nie wszystko. Można powiedzieć, że wnioski to pewnego rodzaju pierwszy krok a kroki są dwa. Tym drugim krokiem jest interpretacja wniosków. Jeżeli pierwszy krok będzie zły, w przypadku drugiego będzie dokładnie tak samo. Niestety, nie mogę poznać od razu Państwa opinii. Serdecznie zachęcam do tego, żeby podzielić się nimi w komentarzach pod tekstem. W końcu taka możliwość istnieje nie bez przyczyny. Wydaje mi się, że dobry psycholog musi rozmawiać z ludźmi. Jeżeli ktoś jest świetnym fachowcem, ale nie potrafi rozmawiać z ludźmi, można mówić o problemie. Powiem nawet, że można mówić o bardzo dużym problemie. Ludzie omijają osoby, które nie potrafią rozmawiać z innymi ludźmi. W takiej sytuacji nie zadziałają żadne umiejętności. Nie ma mowy. Oczywiście, mogę się mylić, możecie się mnie nie słuchać, ale weźcie to pod uwagę. Nawet, jeżeli uważamy coś za bezsens, pamiętajmy o tym. Wiem, że brzmi to dziwnie, ale mam świadomość swoich słów.

Brak przykładów

Tak jak powiedziałem, wydaje mi się, że dobry psycholog warszawa, to dla każdego ktoś inny. W związku z tym nie zamierzam podawać żadnych nazwisk. Uważam, że w takiej sytuacji (zakładam, że mam rację) podawanie nazwisk nie jest niczym dobrym. Naturalnie, tu też każdy może mieć inny pogląd na sprawę. Każdy kto ukończył 18 lat może decydować za siebie. Wielka szkoda, że bardzo często zapomina się o pewnym istotnym szczególe. Wiecie, co mam na myśli. Jeżeli nie wiecie, zaraz się dowiecie. Mam na myśli to, że decyzja niesie za sobą skutki. Dotyczy to każdej decyzji, nie ma jakichkolwiek wyjątków. Pamiętaliście o tym, czy zapomnieliście? Zachęcam do tego, żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, IT i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.