Ile kosztuje pozycja w Google?

Wypozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google wcale nie jest proste, dlatego nie można dziwić się dość wysokim cenom, które w tej branży panują. Klienci bywają bardzo wymagający, ale muszą wziąć pod uwagę fakt, że praca pozycjonera to tak na prawdę walka z algorytmami wyszukiwarki, które w sposób niemalże doskonały weryfikują uczciwość praktyk specjalisty. Jeśli chodzi o profesjonalne pozycjonowanie to cenniki jakie obowiązują w agencjach są bardzo zróżnicowane. W większości płaci się jedynie za tak zwane Top 10, czyli pierwsze dziesięć pozycji na pierwszej stronie i to jest właściwe posunięcie, ponieważ stron o niższej wartości internauci zwykle po prostu nie przeglądają.

Na co należy uważać?

Przede wszystkim na tanie pozycjonowanie http://www.mateuszkozlowski.pl stron, które z pewnością nie będzie efektywne a wręcz przeciwnie. Może skończyć się usunięciem strony albo karą, która sprawi, że o sukcesie nie będzie już niestety mowy. W sieci można znaleźć ogromną ilość ogłoszeń, w których zapewnia się, że za pięćset czy sześćset złotych miesięcznie można być na pierwszej pozycji. Błąd, nie jest to tak na prawdę możliwe. Profesjonalne agencje za pozycjonowanie liczą sobie nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Skąd ta rozbieżność? Przede wszystkim z zastosowanych metod, które muszą być akceptowalne przez Google. Dawniej, kiedy jeszcze biznes internetowy nie był aż tak popularny to zarządcy nie tej wyszukiwarki nie byli w stanie weryfikować praktyk pozycjonerów. Dziś wprowadzone algorytmy radzą sobie z tym bardzo dobrze, ale w dalszym ciągu nie doskonale.

Często za sprawą błędnego rozumowania algorytmu nawet strony, które są wartościowe zostają usunięte z wyników wyszukiwania lub karane. Jest to wprawdzie mały odsetek błędów, ale specjaliści muszą mimo wszystko wiedzieć w jaki sposób sobie z tym poradzić. Właśnie stąd wynika rozbieżność. Warto więc wiedzieć, że pozycjonowanie to nie zajęcie dla każdego, bo za tą usługą kryje się szereg specjalistycznych czynności, które nie mogą mieć przed pozycjonerem żadnych tajemnic.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, IT i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.