Jadąc do celu

Większość z nas – kierowców, ma już jakieś doświadczenie w kierowaniu samochodem. Okazuje się jednak, że czasem nie jest ono wystarczające do tego, by określić się mieniem świetnego kierowcy. Bardzo często dzieje się tak, że ludzie, którzy mają prawo jazdy już od ładnych paru lat popadają w ułudne wrażenie, że im tanie holowanie warszawa nigdy się nie przyda, bo przecież wiedza, jak kierować i wyjść z ewentualnej opresji na drodze. Faktycznie są ludzie, którzy jeżdżą świetnie, jednak prawda jest taka, że ogromna większość z nas to przeciętni kierowcy, którzy powinni bardziej skupiać się na tym, jak jeżdżą. Bardzo smutny jest widok rozwalonego samochodu, przy którym stoją auta, takie jak tanie holowanie warszawa, radiowóz czy karetka pogotowia. Aby to nigdy nie był nasz osobisty krajobraz tragedii, zastanówmy się nad tym, co możemy zrobić, by jeździć po prostu lepiej.

Wiedzmy, że nasze życie jest zwykle pośrednio w naszych rękach, a kierując autem to już zupełnie! To my sami możemy zadecydować o tym, czy nas pasażerowie jak i my dojedziemy drogą do celu. Czasami nie trzeba zbyt wiele, aby tak się stało. Jednak okazuje się, że dla wielu ludzi pokusy, takie jak rozmowa telefoniczna w trakcie prowadzenia, są nie do przeskoczenia. Łamanie zasad bezpiecznej jazdy to łamanie prawa. Nie dość, że ryzykujemy, iż policja odbierze nam praw jazdy, każe zapłacić mandat to jeszcze narażamy się na to, że to do nas wyzwane będzie tanie holowanie warszawa. Zastanówmy się zatem, czy to wszystko nam się opłaca.

Aby być lepszym kierowcą niż do tej pory, wystarczy przyjrzeć się krytycznym okiem temu, jak aktualnie jeździmy. Wiedzmy, że te ułamki sekund, w których zerkamy na przykład na zegarek mogą sprawić, że nie zauważymy pieszego przebiegającego przez pasy. Czasem detal sprawia, że dzieje się tragedia. Nie pozwalajmy sobie zatem na to, by odrywać uwagę od drogi. Jeżeli mamy potrzebę, to zatrzymajmy się na poboczu i na przykład napijmy się wody, zadzwońmy do kogo trzeba, sprowadźmy godzinę lub mapę i dopiero potem jedźmy dalej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Motoryzacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.