Jak pokonać wilgoć w domu?

Walka z wilgocią nie polega tylko i wyłącznie na zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza w mieszkaniu. Cały proces jest o wiele bardziej złożony i nawet nowe o wiele bardziej wydajne ogrzewanie może nie załatwić sprawy, jeżeli inne rzeczy nie zostały odpowiednio wykonane. Niezwykle ważna będzie również tutaj tak zwana izolacja pionowa, które zabezpiecza dom przed dostawaniem się wody przez fundament oraz mury. Dlatego jeżeli tutaj wszystko nie będzie jak najbardziej w porządku to wszystkie inne zabiegi będą przynosiły znikomy efekt ponieważ, woda i tak w pewnej ilości cały czas będzie dostawała się do wnętrza ścian oraz fundamentów. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i wykonuje szereg różnego rodzaju działań, które wcale nie pomagają a przecież wiążą się z dodatkowymi koszami.

Szczelna i dobrze wykonana izolacja pionowa zabezpieczy Twój dom przed wilgocią na wiele lat.

izolacja pionowa z racji tego, że w części znajduje się pod ziemią powinna zostać naprawdę solidnie wykonana, jednak zanim to nastąpi trzeba zbadać grunt, żeby wiedzieć na jaki rodzaj izolacji się zdecydować. Bez takiej wiedzy może na końcu się okazać, że izolacja pionowa w ogóle nie spełnia swoich zadań ponieważ, została wykonana nie z takich materiałów jakie są ogólnie potrzebne w danym domu. Tak każdy dom potrzebuje indywidualnego zabezpieczenia, które zostanie dostosowane według wymagań. Tylko w ten sposób można pozbyć się wilgoci oraz zabezpieczyć dom przed dostawaniem się nowej w głąb fundamentów.

Woda tak naprawdę ma bardzo niekorzystny wpływ na strukturę murów ponieważ, doprowadza do różnego rodzaju reakcji chemicznych w ich wnętrzu i przez to ściany stają się coraz słabsze. Następstwem takich działań jest zawsze pękanie ścian i osuwanie się domu, a to już może być naprawdę niebezpieczne dla całego budynku jak i również jego mieszkańców. Dlatego problemów z wilgocią nigdy nie można lekceważyć i zawsze trzeba podejmować konkretne i bardzo szybkie działania mające na celu jej całkowite usunięcie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Budownictwo i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.