Na gorsze samopoczucie ruch najzdrowszy

Większość życia spędzamy na narzekaniu, a to na pracę lub jej brak, na partnera, samopoczucie czy na życie. Ale czy zastanawialiśmy się nad tym dlaczego tak się dzieje? Każdy boryka się z problemami, ale nie każdy tak bardzo sam się nimi zadręcza. Dla wielu najlepszym rozwiązaniem na chandrę są chipsy przed telewizorem. Ale to nie jest dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Nie dość, że znacznie osłabia organizm to również prowadzi do otyłości. Pora wziąć się w garść i ruszyć się z domu. Czy to na aerobik, wędrówkę po górach, czy też spacer z dziećmi. Bieżnia również pozytywnie wpłynie na samopoczucie oraz wzmocni mięśnie, które niestety „ osiadły na laurach”

Jak się zmobilizować do aktywności fizycznej?

Nic prostszego tak naprawdę. Trzeba skończyć użalać się nad sobą, zakasać rękawy i brać się za siebie. Najważniejsze aby już na samym początku się nie poddać- nie ma nic gorszego. Nikt nie powiedział przecież, że na początku będzie łatwo i od razu będziemy się cieszyć talią osy. Na wszystko trzeba sobie zapracować, niejednokrotnie ciężką pracą. Poprośmy przyjaciółkę o pomoc w realizacji zamierzonego celu, razem zawsze łatwiej i jest wspólna mobilizacja. Może warto się zastanowić czy w naszym przypadku bieżnia nie sprawdziłaby się doskonale. Fajnie połączyć przyjemne z pożytecznym. Najważniejsze to się ruszyć i zacząć stopniowo zmieniać dawny styl życia na lepszy, zdrowszy. To naprawdę nic trudnego, wystarczy samozaparcie i szczere chęci.

Dla początkujących sprawdzi się bieżnia treningowa w domu. Sami zobaczycie, że po kilku dniach treningów będzie prościej a co najważniejsze zapomnicie o wcześniejszej zadyszce czy zakwasach. Ale nie od razy Rzym zbudowano i na wszystko potrzeba czasu. Jednak efekty, które będą bardzo szybko widoczne zmobilizują do dalszych treningów i niektórych wyrzeczeń. Jeżeli występują jakieś obawy- porozmawiajcie z lekarzem lub dietetykiem, czasami takie rozmowy są bardzo motywujące i zachęcają do pracy nad samym sobą. Czas zainwestować w siebie i swoje zdrowie, które ma się jedno. Korzystajmy z życia pełnymi garściami a sport na pewno Nam w tym pomoże.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, IT i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.