Ogniwa foto

Pozyskiwanie energii słonecznej jest w dzisiejszych czasach wykonalne dzięki kolektorom słonecznym o działaniu przekształcającym energie słoneczna w energię elektryczną.. W kolektorach skupiających i absorbujących, po odbiciu promieniowania słonecznego przez układ luster, następuje jego przetworzenie na energię cieplną, która może być też wykorzystana do produkcji energii elektrycznej. Skorzystaj z takiego nowoczesnego rozwiązania jak solarni panely, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji. Energię słoneczną używa się na przykład do ogrzewania domów mieszkalnych, a także do ładowania akumulatorów, co umożliwia korzystanie z energii elektrycznej również w nocy, a energia słoneczna ma swoje miejsce w bardzo szerokim zakresie w zasilaniu urządzeń codziennego użytku. Miedzy innymi używa się jej do akumulatorów, kalkulatorów i naprawdę rozlicznych urządzeń użytku publicznego.

Panele solarne w coraz powszechniejszym użyciu.

Panele solarne mogą działać i pozyskiwać energie elektryczną i przetwarzać ją na energię elektryczna dzięki takiemu czynnikowi jak promieniowanie słoneczne. W promieniowaniu słonecznym docierającym do powierzchni naszej planety wyróżnia się trzy różne składowe promieniowania słonecznego. Promieniowanie bezpośrednie to krótkofalowe promieniowanie rozchodzące się w linii prostej od Słońca do powierzchni Ziemi. Stanowi od trzydziestu do pięćdziesięciu procent wartości całkowitego promieniowania słonecznego i ma ogromny wpływ na ilość energii produkowanej przez kolektory słoneczne. Na takiej zasadzie właśnie działają solarni panely. Udział promieniowania bezpośredniego w stosunku do całości promieniowania zmienia się w kolejnych miesiącach, największy jest w miesiącach letnich a najmniejszy w zimowych. Latem słońca jest najwięcej a zima najmniej.

Dzięki temu pokryte zostaje największe zapotrzebowanie na prąd. Ułatwia to integrację fotowoltaiki z systemem energetycznym i odciąża elektrownie konwencjonalne. Skorzystaj z takiej opcji jak solarni panely jeśli chcesz aby Twoje rachunki zmalały niemal do zera.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, IT i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.