Po wypadku samochodowym

Często kupując nowe auto decydujemy się na wybór tańszego ubezpieczenia. Pozwoliłoby to teoretycznie uzyskać pewne oszczędności, a nasz budżet przecież i tak został nadwyrężony poprzez zakup samochodu. Jednak samochód to tylko maszyna i trzeba pamiętać, że w każdej chwili może ulec wypadkowi. Dotyczy to także aut prosto z salonu czy nowokupionych. Często zdarza się tak, że my nie jesteśmy sprawcami wypadku, a jedynie poszkodowanymi i wtedy mamy szanse na wiele większe odszkodowanie od ubezpieczyciela. Może też być tak, że w wyniku powstałego karambolu, nasze auto będzie kolejnym, które tylko zwiększy obszar wypadku. Trzeba pamiętać, że nie tylko nasza maszyna jest narażona na uszkodzenia, ale my również. Obowiązek zapinania pasów czy przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa powinien być zawsze przestrzegany, a jeśli przewozimy w samochodzie na przykład małe dziecko trzeba być szczególnie czujnym na sytuacje na drodze. Wielu poszkodowanych uskarża się, że wyrządzona im szkoda nie była współmierna do tego, jakie odszkodowanie od ubezpieczyciela otrzymali.

Dlaczego tak się dzieje? Jeśli płacimy minimalne stawki i jesteśmy przekonani, że wybranie droższego wariantu ubezpieczenia na pewno nie wpłynie na wysokość odszkodowanie od ubezpieczyciela to tkwimy w poważnym błędzie. Wysokość ubezpieczenia ma kolosalny wpływ na to, ile pieniędzy możemy uzyskać w przyszłości w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Dlatego zarówno nasz samochód, jak i nasze zdrowie powinny być odpowiednio ubezpieczone. Trzeba również zatroszczyć się o najbliższych członków swojej rodziny, tak aby w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia rekompensata finansowa mogła pokryć koszty leczenia, rehabilitacji czy być po prostu formą zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu. Aby uzyskać najwyższe odszkodowanie od ubezpieczyciela, jakie jest możliwe należy pamiętać także o tym,  aby od momentu zajścia zdarzenia zbierać każdą dokumentację z tym związaną. Mowa tu przede wszystkim  o protokołach z miejsca zdarzenia czy opiniach lekarskich.

W przypadku, gdy nie przedstawimy wystarczających dowodów na to, że doznane obrażenia były znaczne lub stan samochodu jest kiepski możemy zapomnieć o uzyskaniu odpowiedniej kwoty odszkodowanie od ubezpieczyciela. Przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się w ten sposób przed klientami, którzy chcą ich oszukać, ale z drugiej strony trzeba przyznać, że biurokracja w tym przypadku jest zatrważająca, a osoby ulegające wypadkom często są w stanie zbyt wielkiego szoku, żeby myśleć o gromadzeniu odpowiedniej dokumentacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Prawo i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.