Przekształcenie kilku spółdzielni w jedną

Czasami w ramach oszczędności przeprowadzane jest przekształcenie spółdzielni w jedną. Zdarza się, że w większych czy nawet mniejszych miastach znajduje się kilka spółdzielni, które z różnych przyczyn przestają przynosić dochody i z tego powodu zostają przekształcone w jedną, większą spółdzielnię. Jej właścicielem zostaje dotychczasowy właściciel jednej ze spółdzielni lub zupełnie nowa osoba, która musi dopiero sprawdzić się na zajmowanym przez siebie stanowisku. Cały proces przekształcenia musi także zostać zaakceptowany przez większość mieszkańców, żeby można było uznać go za skuteczny. Na terenie takiej dużej spółdzielni może znajdować się kilka różnych bloków, jedne czteropiętrowe, inne nawet ośmio- czy dziesięciopiętrowe. Znajdują się w nich kawalerki i mieszkania kilkupokojowe, a mieszkańcy opłacają czynsze różnej wysokości. przekształcenie spółdzielni będzie oznaczało jakąś zmianę w opłacie czynszowej, ale nie powinna to być zmiana zbyt uciążliwa dla mieszkańców. Ma ona na celu po prostu jakieś wypośrodkowanie wnoszonych opłat czynszowych.

przekształcenie spółdzielni oznacza także konieczność znalezienia nowych dostawców mediów dla mieszkańców spółdzielni lub podpisania nowych umów z dotychczasowymi usługodawcami. Czasami w ramach przekształcenia oceniony zostanie stan mieszkań i ich systemu gazowego lub oświetleniowego, a w razie potrzeby dokonana będzie ich wymiana i montaż na przykład nowych liczników.

Może to oznaczać same korzyści dla mieszkańców, ponieważ będą bezpieczniejsi, a ich mieszkania lepiej ocieplone, a jednocześnie sprawne systemy spowodują, że będą wnosili mniejsze opłaty za dostawę mediów. Nowy właściciel zadba także o czystość na terenie swojej spółdzielni. Zwykle nie stracą pracy członkowie dotychczasowej ekipy sprzątającej, ale może też zdarzyć się, że zatrudnione zostaną nowe osoby. Właściciel może także zgodzić się na to, żeby jako osoby sprzątające pracowali na osiedlu jego mieszkańcy, którzy nie są w stanie znaleźć innej pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Mieszkania i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.