Wynajęcie profesjonalnych lamp studyjnych

Jeśli chodzi o domowe studio foto to im większe tym lepiej. Przestrzeń pozwala nie tylko ustawić więcej oświetlenia i lepiej je kontrolować ale daje też możliwość odejścia od fotografowanego obiektu na większy dystans. Zawsze możesz skorzystać z takiej opcji jak wypożyczalnia oświetlenia, Możesz dzięki temu korzystać z obiektywów o dłuższej ogniskowej i robić zdjęcia na dystans.

Fotografia portretowa.

Duże studio przeznaczone do fotografii portretowej, ewentualnie rodzinnej powinno mieć około czterdziestu metrów kwadratowych i minimum ze trzy metry wysokości. Powinno też być dłuższe niż szersze, jest to bardzo ważne. Można do studia wynająć lampy z takiego miejsca jak wypożyczalnia oświetlenia. Należy również brać pod uwagę komfort pracy związany z zapasem wolnego miejsca. Trochę przestrzeni musi być, Niestety domowe warunki rzadko bywają aż tak dobre na studio fotograficzne jednak zdarza się. . Zazwyczaj jednak musimy sobie radzić w niewielkim pomieszczeniu. Przy odrobinie inwencji damy radę na pewno. Najważniejsze jest to żeby nasze domowe studio nie było za małe.

Wolny pokój powinien być na początek doskonały. Musisz sobie zapewnić przestrzeń, która pozwoli na ustawienie naszego zestawu oświetlenia na przykład z takiego miejsca jak wypożyczalnia oświetlenia, statywu i aparatu. Każdy wolny metr kwadratowy ponad to minimum, przyda się kiedy będziemy ustawiać oświetlenie w poszukiwaniu pożądanego efektu. Sufit powinien być jak najwyżej, bo dzięki temu będziesz mógł oświetlić modela z góry umieszczając lampę nad jego głową. Powinieneś jednak zdawać sobie sprawę z ograniczeń związanych z użytkowaniem tak niewielkiego pomieszczenia. Najlepsze będzie ono do zdjęć portretowych. Niezwykle istotne będą dla Ciebie jako fotografa ściany i źródła światła. Dobrze umiejscowione, duże okno pozwoli nam na korzystanie ze światła dziennego. Powinniśmy jednak pomyśleć też o tym jak skutecznie je od czasu do czasu zasłonić, kiedy zechcemy korzystać jedynie z oświetlenia studyjnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, IT i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.