Zraszacze ogrodowe wykorzystywane do zraszania krzewów

Zraszacze ogrodowe mogą być wykorzystywane do zraszania krzewów owocowych i ozdobnych. Takie krzewy, zaraz po ich posadzeniu i w czasie swojego wzrostu, potrzebują dokładnego nawilżenia. Podstawowym sposobem ich podlewania jest podlewanie przy pomocy węża ogrodowego, jednak mogą być także zraszane. Kiedy krzewy owocowe i ozdobne posadzone są blisko kranu zewnętrznego, to wówczas ich podlewanie nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy, żeby ogrodnik odkręcił kurek z wodą i zaczął podlewać takie krzewy. Przy okazji może również podlać kwiaty znajdujące się w ogrodzie. Uzupełnieniem dla podlewania krzewów może być ich zraszanie, które staje się nawet niezbędne w czasie dużych upałów i pomaga utrzymać krzewy w dobrej formie.

Kiedy krzewy ozdobne znajdują się w większej odległości od kranu, to można użyć węża ogrodowego nawijanego na wózeczek, który dzięki temu dotrze we wszystkie zakamarki ogrodu, a jednocześnie nie trzeba będzie nosić go w rękach po całym ogrodzie. Gdy jednak jest nam trudniej dotrzeć do niektórych części ogrodu, możemy zamontować w ziemi zraszacze ogrodowe, które będą mogły zraszać krzewy posadzone przy ogrodzeniu posesji.

Krzewy owocowe i ozdobne mogą zostać posadzone również w wybranym przez ogrodnika miejscu trawnika. zraszacze ogrodowe pozwalają na to, żeby trawnik był odpowiednio nawodniony i wyglądał na zadbany nawet w czasie dużych upałów. Oprócz zraszania, każdy trawnik musi być także regularnie koszony, żeby można było utrzymywać wysokość trawy na dobrym poziomie.

Również kwiaty, posadzone w pewnej części trawnika, muszą być odpowiednio pielęgnowane poprzez ich podlewanie oraz plewienie.

Krzewy ozdobne mogą być także sadzone w pobliżu oczka wodnego wykonanego w ogrodzie. Przyczyniają się wówczas do tego, że część ogrodu z oczkiem wodnym staje się jego wizytówką. Zamontowanie zraszaczy ogrodowych w ich pobliżu staje się dodatkowym elementem ozdobnym i pomaga w skutecznym nawilżeniu krzewów i kwiatów posadzonych wokół oczka wodnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Budownictwo i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.