Zwracajmy uwagę na to, co mówią inni

Piszę ten tekst, ponieważ wiem, że ludzie nie zwracają uwagę na to, co mówią inni. Wiem, że czasem to właściwie warto nie słuchać tego, co mówią. Czasem to jednak co innego niż zawsze. Niektórzy ludzie tego nie rozumieją (nie da się ukryć, że jest to dość zaskakujące). Wydaje się, że wszystko powinno być oczywiste. Myślę, że przykładów na ten temat jest całe mnóstwo. Takie tematy określa się jako tematy rzeka. Chodzi o to, że można mówić na dany temat właściwie bez końca. W związku z tym warto wprowadzić coś w rodzaju ograniczenia. Weźmy pod uwagę kołdry. Uważam, że kołdry to odpowiedni przykład, w końcu prędzej czy później każdy je kupuje. Jeżeli ktoś uważa, że kołdra kupiona w jakimś tam sklepie jest nieodpowiednia, warto się nad tym zastanowić. Kto wie, być może mamy do czynienia z miejscem, które nie jest zaufane? W żadnym wypadku nie wolno wykluczyć takiej ewentualności. Zwracanie uwagi na opinie byłych klientów jest bardzo ważne. W ten sposób można uniknąć pewnych błędów. Wiadomo, że nie da się uniknąć każdego błędu. Jeżeli jednak można uniknąć przynajmniej części błędów, trzeba robić wszystko, żeby tego dokonać. Mam nadzieję, że dobrze się rozumiemy.

Przykład błędu

Przykładem błędu może być zbyt nagminne zwracanie uwagi na cenę. Cena nie może być głównym wyznacznikiem. Jeżeli cena jest głównym wyznacznikiem, może dojść dosłownie do wszystkiego. Można powiedzieć, że jest tak jak z loterią.

Nie ma absolutnie żadnej gwarancji, że kołdra będzie odpowiednia (czy tam kołdry kołdry). Jeżeli ktoś ufa swojemu szczęściu, może próbować ryzyka. Jeśli chodzi o moją opinię w tej sprawie, uważam, że w żadnym wypadku nie wolno ryzykować. Nic nie trwa wiecznie. Uważasz, że szczęście będziesz mieć cały czas? Mylisz się i to bardzo. Ostateczna decyzja nie należy jednak do mnie, tylko do Ciebie. Musisz mieć jednak pewną świadomość. Mam na myśli świadomość tego, że każda decyzja niesie coś za sobą. Możliwe są dwa rozwiązania. Będzie to coś dobrego albo złego. W żadnym wypadku nie zapominaj o tym (nie chcę, żeby coś Cię zaskoczyło).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, IT i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.